Ден на самоуправлението
08.05.2026
Денят на самоуправлението в нашето училище
премина с много усмивки, старание и вдъхновение!
Днес петокласниците с желание и отговорност влязоха в ролята на учители и показаха, че преподаването е не само знание, но и призвание. Те подготвяха уроци, задаваха въпроси, обясняваха нови теми и с увереност застанаха пред своите съученици.
За един ден класната стая се превърна в място, където учениците усетиха колко труд, търпение и всеотдайност стоят зад професията на учителя. А ние с гордост наблюдавахме как нашите млади „учители“ се справят отлично със своите задачи.
По повод Деня на самоуправлението в 5. и 6. клас в часовете по английски език се проведоха интересни учебни часове, в които учениците влязоха в ролята на учители. Те подготвиха и представиха презентации на тема „Food Miles“.
По време на уроците учениците обясниха какво означава понятието „Food Miles“ и как транспортирането на храните на дълги разстояния води до вредни въглеродни емисии и замърсяване на околната среда. Те акцентираха върху значението на избора на местна и сезонна храна като начин за опазване на природата и намаляване на вредното въздействие върху климата.
За да направят часа още по-интересен и интерактивен, „учителите“ бяха подготвили работни листове с разнообразни и занимателни задачи.
Учениците работиха активно, обсъждаха идеи и показаха отлични знания и ангажираност по темата.
Часът премина с голям интерес, добро настроение и успешно съчетание между учене, работа в екип и творчески подход.
Дейностите през този ден са свързани с проектните дейности по проект „Екологично образование – мисията възможна!“, № 2025-1-BG01-KA122-SCH-000334049. програма „Еразъм +“.
Благодарим на всички ученици, които приеха предизвикателството с ентусиазъм
и доказаха, че когато има желание, успехите не закъсняват!